Strona www stworzona w kreatorze WebWave.
Modele wydrukowane w tej technologii cechują się wyjątkowo gładką powierzchnią dzięki bardzo cienkim i łatwym do usunięcia strukturom podporowym - co również skraca czas obróbki wydruków. Ta technologia charakteryzuje się dużą dokładnością, powtarzalnością oraz jakością wydruków.
Technologia LFS to nowa wersja znanej technologii SLA, która pozwala na uzyskanie korzystniejszych rezultatóww druku z żywic fotopolimerowych. Ta technologia wykorzystuje elastyczny zbiornik i liniowe oświetlenie - moduł przetwarzania światła wewnątrz drukarki wykorzystuje kompaktowy system soczewek i luster, aby zapewnić dokładne, powtarzalne wydruki zapewniając równowagę między szczegółowością a szybkością.
Dostępne certyfikowane materiały
Technologia FDM wykorzystuje przetestowane produkcyjne tworzywa termoplastyczne, które w połączeniu z specjalistyczną drukarką tworzą mocne, stabilne wymiarowo części, trwałe pod względem wytrzymałości mechanicznej, termicznej czy chemicznej, z najlepszą dokładnością i powtarzalnością spośród wszystkich technologii druku 3D.
Oferujemy różnorodne technologie wytwarzania przyrostowego, pracujemy na wysokiej jakości sprzęcie używając sprawdzonych materiałów do drukowania 3D i szybkiego prototypowania. O wyborze odpowiedniej technologii decyduje m.in.: dokładność wymiarowo-kształtowa, czas realizacji zlecenia, własności użytkowe materiału oraz koszty wytworzenia.
Technologia FDM polega na budowaniu części warstwa po warstwie, podgrzewając materiał termoplastyczny do stanu półpłynnego i wytłaczając go zgodnie ze ścieżkami sterowanymi komputerowo. Drukarka Fortus 450mc wykorzystuje dwa materiały do drukowania: materiał modelarski, który stanowi gotowy element i pełniący rolę rusztowania materiał podporowy.
Proces druku 3D w tej technologii pozwala na drukowanie na poziomie produkcyjnym - jest na tyle wydajny, że możliwe jest wytwarzanie gotowych detali oraz elementów w seriach produkcyjnych. Cały proces druku jest w pełni zautomatyzowany, czysty i przyjazny dla środowiska szczególnie pod kątem zużycia i odzyskiwania materiału.
Druk w technologii HP MJF opiera się na spajaniu kolejnych warstw proszków tworzyw sztucznych za pomocą agentów wspomagających proces druku przestrzennego i zgrzewaniu całej struktury w wysokiej temperaturze za pomocą głowicy nagrzewającej. Gdy części są gotowe, są schładzane, czyszczonei piaskowane, aby uzyskać gładsze wykończenie powierzchni.